/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
BAŞKAN SEZER: ŞEHİTLERİMİZ KALBİMİZDE, EMANETLERİ BAŞ TACIMIZ, GÂZİLERİMİZE MİNNETTARIZ
Orjinal Resim

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Belediyesi tarafından, şehit aileleri ve gaziler onuruna, Gölcük Belediyesi Tarihi Yalı Evleri’nde yemek düzenlendi.

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aziz Bakıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, Gölcük Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Arslan, şehit aileleri, gaziler ve yakınları yemeğe katıldılar.

BİR TOPLUMUN YAŞAYAN ABİDİLERİSİNİZ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı konuşmada: “19 Eylül tarihimiz açısından çok anlamlı bir gündür. 19 Eylül 1921 tarihinde, Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, TBMM tarafından Gâzi Mustafa Kemal Atatürk’e, “Gazî” ünvânı ve “Mareşal” rütbesi verilmiştir. O tarihten bu yana da 19 Eylül Gaziler Günü olarak kutlanıyor. Şehitlerimiz kalbimizde, emaneti aileleri bizim baş tacımız, gazilerimize de minnettarız. Gaziler bir toplumun en kıymetli yaşayan abideleridir. Bu vesileyle; vatan aşkıyla canını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, Kahraman Gazilerimize de aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu ömürler diliyorum” dedi.

SİZLERLE OLMAKTAN ONUR DUYUYORUM

Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut yaptığı konuşmada: “Şehit aileleri ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Sizlerle büyük bir aileyiz. Sizler için ne yapsak azdır. Bu büyük ailenin fertleriyle bir arada olmaktan onur duyuyorum. Birlik ve beraberlik içinde nice gaziler gününü kutlamayı da diliyorum” dedi.

AYRI AYRI MASALARDA OTURDULAR

Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Aziz Bakıoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, Gölcük Muharip Gaziler Derneği Başkanı Sayın Mehmet Arslan ayrı ayrı masalarda şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile akşam yemeği yenmesinin sonrasında program son buldu. 

Yorum Yaz  l 
İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l