/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
100.YILINDA DERGAH MECMUASI SEMPOZYUMU BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Orjinal Resim

Gölcük Belediyesi tarafından düzenlenen “100.Yılında Dergah Mecmuası Sempozyumu” büyük ilgi gördü. Türkiye’nin birçok üniversitesinden edebiyat konusunda uzman akademisyenlerin katıldığı sempozyum amacına ulaşırken, Gölcüklüler de sempozyumu gerek Kervansaray Kültür Yapısı’nda, gerekse sosyal medyadan takip ettiler.

SEMPOZYUM SERİSİ DEVAM EDECEK

İstiklâl Mücahedesi döneminin önemli yayınlarından, edebî yönünün yanı sıra tarihî ve milli mücahedeyi destekleyen milli ve siyasî duruşuyla da önem arzeden “100.Yılında Dergah Mecmuası” her yönüyle konuşuldu. Gölcük Belediyesi daha önce; Türk Dili ve Edebiyatı - Servet-i Fünûn Sempozyumu ve kitabı ile ‘Sırat-ı Müstakîm - Sebilürreşat’ ve Mehmet Akif konulu sempozyum düzenlemiş ve kitabı da yayınlanmıştı. Gelecek yılda da sempozyum serisinin devam edeceği belirtildi.

BAŞKAN SEZER TEŞEKKÜR ETTİ

Sempozyumu yakından takip eden ve sunumlara katılan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer kapanış sunumu sonrasında yaptığı konuşmada: “Açılış sunumunu yapan Sayın Prof.Dr.Necat Birinci başta olmak üzere, sempozyumun düzenlenmesinde büyük emekleri olan Sempozyum Düzenleme Komisyonu Başkanı Sayın Doç.Dr.Ali Kurt’a, Komisyon Üyesi Başkan Yardımcım Sayın İbrahim Tektaş’a, Kültür Müdürü Sayın Tuba Sarıgül’e ve emeği geçen tüm personelimize, sempozyuma bildiri sunan saygıdeğer akademisyenlere, gerek Kervansaray Kültür Yapısı’nda, gerekse sosyal medyada sempozyumunu izleyen kıymetli izleyicilere çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum Yaz  l 
İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l 
Fotoğraflar