/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
GÖLCÜK´E YENİ BİR SOSYAL YAŞAM ALANI: DONANMA PARKI
Orjinal Resim

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer açıklamasında: “Gölcük Garnizonu içinde, Beyoğlu Deresi'nin doğusundaki askeri lojmanların bulunduğu alanın mülkiyeti, Gölcük Belediyesi'ne ait olmakla birlikte; Gölcük Belediyesi, Milli Savunma Bakanlığı arasında, 2017 yılında imzalanan protokol uyarınca; 45 dönümlük alanın teslimi, ekonomik ömrünü dolduran 224 lojmanın, Gölcük Garnizonu'nun batı bölümünde yeniden inşa edilmesi ile mümkündü.

 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI İLE PROTOKOL İMZALANDI

Gölcük Belediye Başkanlığı'nın, Milli Savunma Bakanlığı nezdinde yaptığı görüşmeler neticesinde; Gölcük Belediyesi tarafından, üssün batı bölgesinde yer alan 3 blok lojmanın esaslı onarımı ve Beyoğlu Deresi sınırına yapılacak J-9 tipi askeri güvenlikli beton duvarın tamamlanması akabinde yerin teslim alınması hakkında, Gölcük Belediye Meclisi'nde 06.09.2022 tarihinde oy birliğiyle alınan karar ve verilen yetkiye istinaden, Gölcük Belediyesi ve Milli Savunma Bakanlığı arasında 02.11.2022 tarihinde yeni bir protokol imzalandı.

 

GÖLCÜK BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILDI

Gölcük Belediyesi tarafından, protokole istinaden çıkılan ihale sonrası, üssün batı bölgesindeki lojmanların onarımına bu yıl ocak ayında başlandı. J-9 tipi askeri güvenlik duvarının ihalesi 10.02.2023’de yapıldı. Duvar büyük ölçüde tamamlandı. Bunun yanında, söz konusu alanın, sosyal kültürel tesis alanı olarak kullanılmasına dair, Kocaeli Büyükşehir Meclisi’nde plan tadilatı da yapıldı.

 

45 DÖNÜMLÜK ALAN BU YAZ TESLİM ALINACAK

Lojmanların tadilatının ve J-9 tipi askeri güvenlik duvarının inşasının tamamlanması sonrasında, 45 dönümlük alan bu yaz teslim alınacak. Gölcük yeni bir sosyal yaşam alanına kavuşmuş olacak. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz  l 
İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l