/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Haber
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN
Orjinal Resim

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yaptığı açıklamada:

"Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomi ve spor gibi hayatın her alanında büyük başarılara imza atan, aile ve toplumun temel yapı taşı olan kadınlarımız, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan en değerli varlıklarımızdır.

 

10 ilimizi etkileyen asrın felaketinde de; tüm zorluklarla var güçleriyle mücadele eden, aileleri ayakta tutan, toplumsal dayanışmada ön planda yer alan, yine kadınlarımız oldular. Tarih boyunca kurduğumuz devletlerin harcını yoğuran, milli mücadeleye destek olan, Cumhuriyet döneminde ülkemizin katettiği mesafede çok önemli katkıları bulunan, istiklalimize ve istikbalimize yönelik tehditlere karşı en ön saflarda mücadele eden kadınlarımız, geleceğimizin inşasında da önemli rol oynamaktadırlar.

 

Toplumun yapı taşı aile kurumunun anneleri olan kadınlarımız, son yıllarda giderek artan bir şekilde; sosyal, ekonomik ve siyasal alanlarda yer alarak, toplumsal hayatta daha aktif rol oynamaktadırlar. Gölcük Belediyesi olarak da; kadınlarımızı her platformda desteklemeye ve pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Bu güne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi, bundan sonra da olmayı sürdüreceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, şehit ve gazi yakını kadınlarımız başta olmak üzere; tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz  l 
İlet  l 
Arşiv  l 
Yazdır  l