Başkan Ellibeş,Yatırım Projelerini inceledi
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcükte yapımı devam eden projeleri gezerek önemli açıklamalarda bulunup yapılan çalışmalar ile Gölcükün çehresinin değişeceğini söyledi.
Orjinal Resim

Gölcük BelediyeBaşkanı Mehmet Ellibeş

İlçe genelindeyapımı devam eden projeleri inceledi

 

Gölcük içinHizmet üretmeye devam edeceğiz

 

 

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş,Gölcük'te yapımı devam eden projeleri gezerek önemli açıklamalarda bulunup yapılançalışmalar ile Gölcük'ün çehresinin değişeceğini söyledi. Yapımı devam edenprojeler arasında Hisar Deresi Islahı, İmam Hatip Ortaokulu, yıkımınabaşlanılan Piri Reis ÖOO, Sağlıklı Vadi ve Yukarı Değirmendere'de yapılanMahalle Konağı yer aldı.

 

Başkan Mehmet Ellibeş ve Başkan yardımcısıKemal Kahraman ilk olarak ıslah çalışmaları devam edilen Hisar Deresi'ndeincelemelerde bulundu. DSİ Bölge Müdürlüğü işbirliği ile yapılan dere ıslahınınuzunluğunun 7 km olduğunu belirten Başkan Ellibeş, Hisar Deresi ıslahının 8milyon liraya mal olacağını söyledi. Önar Firması tarafından yapılan dereıslahı sırasında, yüklenici firma sahibi Eşref Çelik, Belediye Başkanı MehmetEllibeş'e yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, çalışmaların 2014 yılınınTemmuz ayında bitirilmesinin hedeflendiğini ifade etti.

 

Başkan Ellibeş, Hisar Deresi ıslahınınönemine değinerek, "Biliyorsunuz 2010 yılının 28-29 Ekim tarihlerinde büyük birsel felaketine maruz kalmıştık. Hatırlarsanız o sel felaketinde Hisar Deresitaşmış ve çevresine çok büyük zararlar vermişti. Yine o sel felaketinde derekenarında bulunan bir tüp deposundan 5 bine yakın tüp İzmit Körfezi'ne akmıştı.Yine yeni bir 2010 sel felaketi yaşamamak adına yaptığımız ısrarlı takiplersonunda, DSİ Bursa Bölge Müdürlüğü işbirliği ile ıslah çalışmalarına başladık.İnşallah tamamlandığı zaman bir daha büyük felaketlerin önüne de geçmişolacağız dedi.  

 

Gölcük Belediye Başkanı Ellibeş dahasonra, yapımı devam eden, 24 Derslikli Gölcük İmam Hatip Orta Okulu inşaatıoldu. Kavanlar İnşaat Firması tarafından, ücretsiz olarak yapılan okulun temeldemirleri konarak, temel atma aşamasına getirildi. Başkan Ellibeş, Gazi İÖOyerine vaad edilen 92 derslik okul sözünün 24 dersliği inşaatını üstlenenKavanlar Firmasına teşekkür ederek, bu okulun eğitim adına önemli bir açığıkapatacağını söyledi. Başkan Ellibeş, İ24 derslikli İmam Hatip Orta Okulu'nun2014-2015 eğitim-öğretim yılına yetişeceğini belirterek müjde verdi.   

 

Gölcük'ün en eski eğitim kurumlarındanbirisi olan, ancak artık ömrünü dolduran Piri Reis İÖO da, yenisi yapılmaküzere yıkım çalışmaları başladı. Başkan Ellibeş, Piri Reis İÖO'nu daha güzel vemodern bir hale getirmek adına böyle bir çalışmaya başladıklarını belirterek, Bendahil ilçemizdeki pek çok insan Piri Reis mezunudur. Piri Reis Gölcük için çokanlam ifade bir okul. Bu nedenle buraya yapılacak olan 24 derslik ilköğretimokulu ilçemize yakışacak bir okul olacak. Yıkım ekipleri burayı yıktıktansonra, rotalarını Gazi İÖO'na çevirecekler. Piri Reis'in ihalesi ise yarın(bugün) yapılacak. Piri Reis İÖO da 2014-2015 eğitim-öğretim dönemineyetişecek. Ayrıca Tersane İlköğretim Okulu da 2 Ekim Çarşamba günü yapılacak dedi.

 

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeşakabinde Sağlık Vadiye giderek burada incelemelerde bulundu. Yaklaşık 250dönümlük alan içinde bulunan Niğdeliler Sitesi altında yer alan Sağlıklı Vadi,oyun alanları, oyun parkları, oturma grupları ile günü birlik piknik yapmakisteyen vatandaşlar için bulunmaz bir nimet. Sağlıklı Vadi ile değişikprojelerinin olduğunun altını çizen Başkan Ellibeş, Sağlıklı Vadi'nin Gölcük'ünen güzel ve nefes alınacak bir mesire yeri olduğunu belirterek, Gölcüklüvatandaşlardan bu vadiye sahip çıkmalarını istedi.

 

Başkan Elibeş ve yardımcısı Kahraman ilebirlikte inceleme gezisinin sonunda Yukarı Değirmendere Mahallesi'nde, GölcükBelediyesi tarafından Nafia İnşaat Firmasına yaptırılan ve yaklaşık 250 bin lirayamal olan Mahalle Konağı'nda devam eden çalışmaları inceledi.

 

Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, MahalleKonağı Yukarı Değirmendere için bir lüks değil ihtiyaç halini almıştı. Mahallehalkının istekleri göz önünde bulundurularak, buraya bu konağı yaptık çokdagüzel oldu. Mahalle halkının günün her saatinde kullanabileceği ve içindesosyal aktiviteleri olan bir konak, benim çok önemsediğim projelerden birisi.İnşallah 2 ay sonra Yukarı Değirmendere Mahalle Konağı'nı 2 aya kadar hizmetesokacağız dedi.  

 

Gölcük'te yapımı devam eden projeleringezilmesinin ardından Başkan Ellibeş, Uzun zamandır dillendirdiğim TarihKoridoru nihayet son aşamasına geldi. Bizim Tarih Koridorumuz, Yazlık Ilıca,Kazıklı Kervansaray, Saraylı, Örcün, Yukarı Değirmendere ve Yalı Evleriararsında yer alıyor. Projeler tamamlandıktan sonra, Tarih Koridorumuz ilçemizinçehresini değiştirecek dedi.

 


Diğer Resimleri

Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 
| Haberi Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş Goggle da paylaş delicous da paylaş myspace da paylaş linkedin da paylaş mixx da paylaş digg da paylaş stumbleupon da paylaş xing da paylaş


Diğer Haberler
Başkan Ellibeş Temizlik Çalışmalarını İnceledi
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ell
Yaz Spor Okulları Kayıtları Başladı
Gölcük Belediye Spor Kulübünün, İl
Yazlık Ilıcası Kaplıca Tesisleri listesinde
SGK Genel Sağlık Sigortaları Genel
Asfaltlama Çalışmaları Devam Ediyor
Vatandaşın hayatını kolaylaştırmak
İmar Barışı Başvuruları Başladı
Kamuoyunda ?İmar Barışı? olarak bi
Başkan Belediye Personeliyle Bayramlaştı
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ell
Başkan Ellibeş Ramazan Bayramı Mesajı
Ramazan Bayramı dolayısıyla Gölcük
Eriklitepe Tabiat Parkı Açılıyor
Son dönemde yaptığı yatırımlarla k
Gölcük
Gölcük Tarihi ve Kültürü..
Gölcük´ün, tarihi gelişimine İzmit ve çevresinin de içinde bulunduğu, eski Yunanlılar ile Romalıların Bitinya (Bithynie) dedikleri bölge ile başlamak...
Kurumsal
Başkan
Belediye Hakkında
Başkan Yardımcıları
Belediye Meclisi
Basında Biz
Müdürlükler
Muhtarlıklar
Stratejik Plan
Performans Programı
Hizmet Standart Tabloları
Bilgi Hizmetleri
Dahili Numaralar
Beyaz Masa
Önemli Linkler
Belediye İletişim
İhalelerimiz
Dokümanlar
Gölcük Bülteni
Yüzme Havuzu Programı
İmar Planı Askıları
Gölcük
Fotoğraf Albümü
Gölcük Hakkında
Web Mail
Web Mail (Eski Veriler)
Kurumların Web Adresleri
Gölcük Kaymakamlığı
Gölcük Kent Konseyi
Gölcük Devlet Hastanesi
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi
Site Haritası
Site Yönetimi Gölcük Belediyesi
Bilgi İşlem Müdürlüğü
İçerik Yönetim Sistemi (K7)